Ceník - pálenice

Základní cena 1 litru 50% pálenky je 160,-Kč včetně DPH.

Cenu 1 litru 50% pálenky tvoří spotřební daň ve výši 71,50 Kč a náklady na energie, ředění a obsluhu  73,10 Kč + DPH 15,36 Kč. (DPH se vypočítává pouze z poskytnutých služeb pěstitelského pálení, nikoli i ze spotřební daně)

Staření ultrazvukem neposkytujeme.. zdarma Vám zestaříme litr na koštování, ale zbytek nechte přírodě.

Celkem si můžete odvézt 60 litrů 50% pálenky na 1 domácnost. Marné zahřátí 150 litrů nekvalitního kvasu (méně než 8 litrů výsledné 50% pálenky) vás bude stát 140,-Kč navíc.

Připravujeme ceník zábavného skla a nálepek. Nabízíme rovněž zdobení skleněných lahví nápisy nebo obrázky metodou leptání. Cena zdobebé lahve se liší s náročností motivu a pohybuje se od 60 do 200,-Kč + cena lahve.

Ceník výrobků lihovaru Poněšice, které si u nás můžete zakoupit, najdete na stránkách www.lihovarponesice.cz.

 

Ceník - koštovna

Cena jedné koštovky (malý panák) je 15,-Kč.

Pronájem prostoru s výčepním zařízením je za 500,-Kč.

Proč si domů odnášíte jiné a ve většině případů bohužel o několik dcl menší množství pálenky, než jste zaplatili?

Předně se do demižonu nebo lahví od vína vejde o něco víc, než deklaruje štítek. Cena pálenky se odvíjí od množství 100% lihu přepočteného na teplotu 20°C. V našem případě uvádíme pro snažší orientaci ceny poloviční - za 50% lihu. Tato hodnota vychází z množství destilátu proteklého celním měřidlem a z měření cejchovaným lihoměrem a teploměrem. Přepočet sice maximálně vylučuje závislost změny objemu destilátu s teplotou, ale vlivem dalšího naředění pálenky s vodou dochází k tzv. kontrakci. Pokud smísíte např. 52 litrů lihu a 48 litrů vody, nezískáte 100 litrů směsi, ale pouze 96,4 litru o lihovitosti 51,87 %, přičemž dochází ke změně teploty. Zákazník tedy  při lahvování destilátu může dojít k závěru, že byl ošizen o několik dcl pálenky. Pro správné množství destilátu ovšem musíte znát jeho objem a koncentraci při dané teplotě ještě před naředěním. Po naředění je jisté pouze to, že část drahocenné tekutiny se proměnila v teplo, které zůstalo v pěstitelské pálenici...